Konferencja “Język w procesie zmiany”

11 marca 2017

Akademia Pedagogiki Specjalnej
ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa,

Sekcja Podejścia Skoncentrowanego Na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Język w procesie zmiany”, która odbędzie się w dniach 24-25 marca 2017 r. (piątek-sobota) w Warszawie.

Konferencja skierowana jest do zarówno do osób, które na co dzień pomagają innym ludziom (pracujących w ochronie zdrowia, oświacie, pomocy społecznej, obszarze rozwoju osobistego i zawodowego, doradztwie czy zarządzaniu ludźmi), jak i do wszystkich, którzy interesują się psychologicznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami rozwoju człowieka, jego tożsamości, możliwości zmiany.

Ideą przyświecającą konferencji jest zaprezentowanie szczególnej funkcji języka w procesie zmiany człowieka. Zatem konferencja „Język w procesie zmiany” będzie poświęcona funkcji języka, jego wpływom na tworzenie rzeczywistości, na zmiany zachodzące w ludziach. Zależy nam, aby w trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość m. in. zapoznania się z funkcją języka zarówno w psychoterapii, jak i w życiu codziennym, z jego kulturowymi kontekstami oraz konsekwencjami w wymiarze indywidualnym i społecznym przyjętego paradygmatu dotyczącego tworzenia rzeczywistości poprzez język.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań skuteczności oddziaływania języka rozwiązań w porównaniu z językiem problemów, badań  skuteczności Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach w pracy z osobami po przebytych udarach mózgu, a także praktycznego zastosowania PSR w pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.

Wystąpią także prof. Bogdan de Barbaro, Luis Alarcon, dr Iwona Ziółkowska, prof. Włodzimierz Gruszczyński.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w dwóch blokach warsztatowych.

Zgłoszenia na konferencję można dokonać na stronie www.konferencjapsr.evenea.pl

Link do wydarzenia na FB: bit.ly/KonferencjaPSR

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz