Psychodrama i techniki niewerbalne – konkurs

Zapraszamy przy do udziału w konkursie wokół pozycji Psychodrama i techniki niewerbalne – red. dr Jerzy Pawlik.

Do wygrania 3 egz. książki, konkurs trwa do 11 lipca 2012.

Więcej informacji na stronie Magazynu Tu i Teraz.

Polecamy również recenzję książki autorstwa Pawła Górniaka.

O książce:

Publikacja omawia szeroko diagnostyczne i terapeutyczne znaczenie psychodramy oraz zasady funkcjonowania małej grupy opartej na psychodramie. Uzupełnia ona inne rodzaje leczenia, w tym analityczną psychoterapię indywidualną (psychodrama z jednym pacjentem) i grupową. Zastosowanie tej formy pracy wobec różnego rodzaju grup terapeutycznych dowiodło, że improwizowana spontaniczna gra w trakcie psychodramy ma niezwykłą siłę oddziaływania i służy realizacji celów psychoterapeutycznych. W oparciu o konkretny kliniczny materiał autorzy przybliżają psychoterapeutom i osobom szkolącym się w psychoterapii proces grupowy w trakcie psychodramy, występujące w nim trudności, przejawy oporu i destrukcyjnych obron.

Druga część książki skupia się na niewerbalnych technikach psychoterapii, ich aspekcie diagnostycznym i terapeutycznym, omawia organizację sesji terapeutycznej opartej na technikach niewerbalnych, trudności w pracy z grupą, które można rozwiązywać przy pomocy technik niewerbalnych, jak trudność we współpracy i komunikacji w grupie, ekspresję uczuć agresywnych i rywalizacyjnych i in.

Wartościowa pozycja dla szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych pracą z grupami w dziedzinach pedagogiki specjalnej, profilaktyki społecznej i szeroko rozumianą teorią i praktyką psychoterapii.

Fragment książki

Spis treści

O Redaktorze

Liczba stron: 275
Rok wydania: 2012
Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-61538-45-5
Seria: Ścieżki Psychoterapii
Cena w księgarni internetowej: 29,75 zł

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz