Nowość: Wrastanie w kulturę | Konkurs

Polecamy nowy tytuł z serii narracyjnej – Wrastanie w kulturę Elżbiety Dryll.

WRASTANIE W KULTURĘ. Transmisja narracji w wychowaniu rodzinnym

Elżbieta Dryll

Książka w nowatorski sposób podejmuje zagadnienie związków między edukacją a kulturą z perspektywy psychologii narracyjnej. Autorka wykazuje, że istotną rolę w procesie wychowania odgrywają narracje „wielkie”, opowieści rodzinne o miłości czy dzieciństwie, jak również narracje „małe”, za pomocą których rodzice przekazują dzieciom ważne treści. Rozwój psychiczny jest efektem nie tylko świadomych oddziaływań wychowawczych rodziców, ale także „zanurzania się” dziecka w świecie znaczeń, jakie oferuje mu kultura.
Narracje kultury są bogate w psychologiczne treści; zapisane w języku kształtują środowisko rodzinne, moralność i regulują stosunki międzyludzkie.
Publikacja adresowana do psychologów i pedagogów, jak również antropologów, socjologów, terapeutów rodzinnych oraz rodziców zainteresowanych problematyką wychowania.

Liczba stron: 193
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN:
978-83-61538-57-8
Seria: Akademicka
Format: 160 x 235 mm

Cena detaliczna: 34,00 zł tylko 25,50 zł

Ogłaszamy konkurs z okazji ukazania się książki Wrastanie w kulturę. Prosimy o odpowiedź na dwa pytania:
1. Proszę wymienić tytuły oraz autorów/redaktorów pozycji poświęconych psychologii narracyjnej, które ukazały się dotychczas nakładem wydawnictwa ENETEIA.
2. Jakie rodzaje narracji rozważane są w książce “Wrastanie w kulturę”?

Wśród biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną nagrody – 2 egzemplarze nowego tytułu.
Maile z tytułem “Konkurs – Wrastanie w kulturę” prosimy przesyłać na adres konkurs@eneteia.pl do dnia 23 czerwca 2013 (niedziela) do godz. 23.59. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo dnia 24 czerwca.

Patronat medialny:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz