Formacja INIRE

W swoich działaniach INIRE łączy filozoficzne i antropologiczne poszukiwania z audiowizualnymi środkami wyrazu, interpretując ugruntowane już w historyczno literackiej i kulturowej tradycji treści, które zyskują tu swoje aktualne znaczenie. Nie jest to jednak twórczość na nowo tłumacząca klasykę, a raczej poszukiwanie indywidualnego doświadczania mitu, kształtujące się na granicy muzyki elektroakustycznej, wideo artu i audiowizualnego performance’u.

Strona internetowa

Pozycje Formacji INIRE w naszej księgarni internetowej:

  • Septem Sermones Ad Mortuos (film DVD)

Krzysztof Pawlik – inicjator projektu INIRE. Kompozytor, muzyk, reżyser, twórca wideo artu i scenicznych realizacji audiowizualnych, autor muzyki teatralnej oraz realizacji wideo wykorzystywanych w spektaklach teatralnych (m.in. „Zona” – reż. Lech Raczak, „Troja, moja miłość” – reż. Paweł Kamza). W latach 90 związany z Rozgłośnią Regionalną Polskiego Radia we Wrocławiu. Twórca intermadialnych formacji The Embroynal Position, Christblood, Spirit of Insanity, Radio Internazionale, The Land of Great Heresie, Head58m. Jest realizatorem form audiowizualnych w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Karolina B. Kozakiewicz – eksperymentująca z głosem wokalistka, autorka opowiadań, tłumaczka poezji amerykańskiej, artystka małych przedmiotów. Na codzień prowadzi seminaria o sztuce.

Małgorzata Dancewicz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i scenariuszy multimedialnych działań scenicznych i projektów audiowizualnych. Tłumaczka poezji i prozy francuskiej.

Mirosław Rajkowski – kompozytor, artysta multimedialny i historyk sztuki. W swoich projektach wykorzystuje technikę śpiewu alikwotowego, którą studiował u Michaela Vettera na Akademie der Kunste w Berlinie. Autor wielu projektów wokalnych i multimedialnych. Współpracował z wieloma artystami polskimi i zagranicznymi.

Wojciech Benicewicz – grafik, twórca wideo, muzyk, związany z projektami wizualno-muzycznymi, m.in. White Nerve Connexion, Embryonal Position, Nemesis, Christblood.

Grażyna K. Kaczmarek – malarka, performerka, poetka, inicjatorka wielu akcji happeningowych organizowanych przez BWA w Legnicy i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Związana z projektami wizualno-muzycznymi m.in. Christblood, The Land of Great Heresie, Radio Internazionale, Kasmitchny & Vilgoć.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz