Marcel Messing

Urodził się w roku 1945 w Hadze. Studiował i przez trzynaście lat wykładał antropologię kulturową, filozofię oraz religioznawstwo porównawcze. Kilka razu w roku prowadzi w różnych krajach, dla małych grup, kursy na temat “wewnętrznego wyzwolenia i wewnętrznego pokoju”. Często uczestniczy w programach radiowych. Jest doradcą przy telewizyjnych realizacjach filmów dokumentalnych z dziedziny religii i mistyki. Napisał wiele książek, artykułów oraz 3 tomiki poezji. Wydaje magazyn “Prana”. Od 1991 roku prowadzi odosobnione życie w Pirenejach, poświęcając się głównie twórczości pisarskiej. W swoich książkach porusza zagadnienia religii i duchowości na przestrzeni dziejów. Prezentuje zdobycze mistyki Zachodu i Wschodu.
Oto tytuły jego najważniejszych pozycji książkowych (większość z nich została wydana także w wersji niemieckojęzycznej, niektóre przetłumaczono na język angielski, francuski i rosyjski: Symbolizm. Klucz do samopoznania (1977), O ciszy, która do nas przemawia. Harmonia między czasem i bezczasowością (1981), Droga Katarów. Trzynaście pieśni trubadura (1984), Religia jako żywe doświadczenie (1988) – wydanie niemieckie pt. Von Budda bis Jung (Od Buddy do Junga), Ewangelia Tomasza (1990), Gnostycka mądrość na Wschodzie i na Zachodzie (1991), Spotkanie z Buddą pod drzewem bodhi (1992), Siedząc na dywanie Wschodu. Mądrość Wschodu w dziesięciu opowieściach (1992), Od drzewa życia do krzyża (1994), Św. Jan od Krzyża. Mistyk wszechświata i nicości (1994), Przypowieści Jezusa. Interpretacja ezoteryczna (1995), Każdego czeka śmierć (1995).
Wydał zbiór wykładów Manifestacja światła.
Życie Marcela Messinga układa się w piękną mandalę. Przez wiele lat przebywał on w centrum zachodniego świata – aktywnego, technicznego, instrumentalnego, żyjącego intelektem. Wybrał drogę środka: powrócił do pierwotnego rytmu natury, utrzymując jednocześnie kontakt ze światem zewnętrznym poprzez książki, wykłady, medytacje w małych wspólnotach. Jest on nie tylko interesującym człowiekiem, płodnym pisarzem i poetą, lecz także kimś, kogo nazywamy duchowym nauczycielem. Jego wrażliwość otwiera drogę do miłości jak kwiat, który błogosławi słońce za jego ciepło i światło.Pozycje Marcela Messinga w naszej Księgarni:

  • Las wtajemniczenia

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz