Przewodniczący: prof. dr hab. Wojciech Burszta – SWPS
Prof. dr hab. Lidia Grzesiuk – Uniwersytet Warszawski
Prof. dr hab. Zofia Rosińska – Uniwersytet Warszawski
Prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz – Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
Prof. dr hab. Jerzy Woy-Wojciechowski – Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego
prof. dr hab. Wojciech Burszta
Wybitny antropolog i kulturoznawca, eseista i krytyk kultury, wykładowca i kierownik Katedry Antropologii Kultury w SWPS, profesor Instytutu Slawistyki PAN.
Interesuje się teorią i praktyką współczesnej kultury, w tym popkultury i pop nacjonalizmu. Zajmuje się badaniami z kręgu antropologii współczesności i kulturoznawstwa, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki mitu i symbolu, a także zjawiskami kontestacji i anarchii w społeczeństwach liberalnych.
(fot. SWPS)
Prof. dr hab. Lidia Grzesiuk
Pracuje w Katedrze Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, którą utworzyła i kierowała nią w latach 1991–2009. Autorka i współautorka książek, m.in.: "Jak ludzie porozumiewają się?"; "Style komunikacji interpersonalnej"; "Studia nad komunikacją interpersonalną"; "Umiejętności menedżera"; "Jak pomagać sobie, rodzinie
i innym"; "Spotkania, które leczą. Doświadczenia z psychoterapii młodzieży"; "Rozmowy o tajemnicach psychoterapii".
Redaktor naukowy i współautorka monografii i podręczników akademickich, m.in.: "Zaburzenia komunikowania się neurotyków, osobowościowe wyznaczniki nerwicy i psychoterapia"; "Psychoterapia – szkoły, zjawiska, techniki i specyficzne problemy"; "Psychoterapia bez tajemnic"; "Psychoterapia. Teoria"; "Psychoterapia. Praktyka"; "Psychoterapia. Badania i szkolenie"; "Psychoterapia. Integracja"; "Psychoterapia. Problemy pacjentów"; "Psychoterapia. Szkoły i metody".
Posiada certyfikaty psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuty i superwizora psychoterapii oraz licencję trenera grupowych treningów psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Prof. dr hab. Zofia Rosińska
wieloletni wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW. Główne zainteresowania: filozofia kultury i filozofia człowieka. Prowadzi seminaria i wykłady monograficzne z pogranicza filozofii kultury, estetyki, psychologii. W latach 1989–1993 Visiting Profesor of Philosophy w St. Lawrence University (Canton, USA).
Autorka książek: "Kierunki współczesnej psychologii. Ich geneza i rozwój" (1972; 1984; 1987), "Jung" (1982), "Psychoanalityczne myślenie o sztuce" (1985), "Freud" (1993; 2002), "Blaustein. Koncepcja odbioru mediów" (2001). Współautorka podręcznika "Psychoterapia. Pogranicza" (2012). Autorka wielu rozpraw, artykułów i esejów. Publikuje w „Przeglądzie Filozoficznym”, „Kronosie” i „ALBO albo”. Redaktor naukowy prac zbiorowych, m.in. "Religia i wartości" (1990), "Psychoterapia i kultura" (1997), "Przekraczanie estetyki" (2003), "Pamięć w filozofii XX wieku" (2006), "Freud i nowoczesność" (2008). Członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, honorowy członek Rady Naukowej kwartalnika „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”
Zbigniew Lew-Starowicz
W 1966 roku ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a także filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 doktoryzował się z tematu związanego z seksuologią, a w 1986 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Od 1995 roku jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pełnił funkcję dziekana Wydziału Rehabilitacji (od 1999 roku), jest kierownikiem Katedry Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i wykładowcą na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie.
Pełnił funkcję dyrektora Instytutu Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie.
Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. W latach 1995 - 1996 był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie edukacji seksualnej, a w latach 1996 - 1998 liderem programu edukacji seksualnej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 1994 roku piastuje stanowisko krajowego specjalisty z zakresu seksuologii. Jest biegłym sądowym.
Zbigniew Lew-Starowicz jest autorem wielu prac z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii. Opublikował też wiele pozycji popularnonaukowych.
Prof. dr hab. med. Jerzy Woy-Wojciechowski
Studia medyczne ukończył na AM w Warszawie w 1957 roku. Specjalista z ortopedii, chirurgii urazowej i z medycyny nuklearnej. Zapoczątkował w kraju badania schorzeń układu kostnego za pomocą radioizotopów. Tytuł doktora medycyny otrzymał w 1967, dr hab. med. w 1974, a profesora w 1991 roku. W latach 1975-1987 Prezes Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego. Od 1987 Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest autorem ponad 130 medycznych prac naukowych i około 500 publikacji popularno-naukowych dotyczących ochrony zdrowia. Jest laureatem trzech znakomitych nagród za zasługi w medycynie. Założył i kierował Teatrzyk Piosenki Lekarzy „Eskulap” w 1951 roku. Kawaler Medalu Gloria Medicinae. (fot. PTL)