Zenon Waldemar DudekZenon Waldemar Dudek

Psychoterapeuta, psychiatra, trener biznesu, twórca programu rozwoju osobistego „Linia życia” i modelu pracy z umysłem DELTAMIND4. Prowadzi szkolenia i mentoring dla firm, instytucji, liderów, menedżerów, ekspertów. Autor wielu książek i artykułów z dziedziny psychologii biznesu, zdrowia psychicznego i psychoterapii. Prowadził szkolenia dla liderów i kadry takich firm, jak Procter & Gamble, Independent Digital, ASM Group, Prosper Capital Advisors, Yope. Jest konsultantem serialu HBO “Ślepnąc od świateł” (2018) w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Prowadził wykłady w Laboratorium Dramatu (Psychologia dramatu od Ajschylosa po Gombrowicza).

Właściciel i twórca firmy ENETEIA (ponad 100 wydanych książek w tym 7-tomowy podręcznik psychoterapii, którego jest współautorem). Redaktor naczelny czasopisma „ALBO albo” (ponad 60 zeszytów). Prezes zarządu Fundacji ERANOS Instytut Psychologii i Kultury, która działa na rzecz integracji świata nauki, sztuki, kultury i biznesu. Organizator ogólnopolskich konferencji poświęconych psychologii Junga i psychologii kultury.

Zainteresowania badawcze: przywództwo epoki technologii, archetypy organizacji, archetypowa psychologia kultury (analiza dramatu, mitów współczesnych, marzeń sennych). Popularyzator wiedzy o psyche, przywództwie, mitach, kryzysie cywilizacji w różnych pismach ogólnopolskich i branżowych (Magazyn VIP, World Business Class Magazine, Wprost, Polityka, Presto).

Kocha podróże, wydał tomik poezji.