Dziewczynka zza zasłony. Uzdrawianie wewnętrznego dziecka

Stella Veritas-Amare

Przeżycia bohaterki książki Dziewczynka zza zasłony mówią o ważnych potrzebach psychicznych. Tą najważniejszą jest poczucie bezpieczeństwa. Gdy dziecko nie jest bezpieczne – otula się w zasłonę. Zasłona przemienia się, przybiera inną postać. Dziecko okrywa się i dusi od narastającego lęku.

Głos dziecka wypowiedziany w tej książce to wołanie zranionych dzieci i nieuzdrowionych dorosłych. Aby uniknąć zakrywania prawdy o człowieku, Dziewczynka uchyla swą zasłonę i woła: „Pozwólcie dziecku być dzieckiem!”.

Ten zapis przeżyć i doświadczeń nie powstał dla potrzeb literackich. Stanowi wynik procesu terapeutycznego i jest prezentowany odbiorcy w swym pierwotnym kształcie. Stella odważnie pokazuje światu swój ból. Nie można udawać, zasłaniać oczu, zamykać serc przed tymi, którzy cierpią. Potrzebują oni naszej uwagi, troski i pomocy, aby poradzić sobie ze swoimi traumatycznymi przeżyciami.

Małgorzata Anna Gruszka
Z Przedmowy

*  *  *

Książka jest wielkim darem dla tych, którzy spotykają na swojej drodze dzieci. Słowa wypowiedziane z perspektywy dziecka porażająco pokazują, jak słowa i zachowania dorosłych mogą ranić, krzywdzić, być przemocą. Każą się zatrzymać i zastanowić nad własną nieuwagą, niedojrzałością czy po prostu głupotą.

Anna Cierpka
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

*  *  *

Książka dla rodziców, wychowawców, psychologów i wszystkich dorosłych, którzy chcą zrozumieć i ochronić wewnętrzne dziecko. Historia dziewczynki, która ukryła się za zasłoną, jest uniwersalna. Każdy może rozpoznać w losach bohaterki własne doświadczenia. Tak może się stać w życiu każdego dziecka.

*  *  *

Logo MagoVoxPartner wydania: MagoVox

Dziewczynka zza zasłony. Uzdrawianie wewnętrznego dziecka - Stella Veritas-Amare

Spis treści

Przedmowa – Małgorzata Anna Gruszka   
Od Autorki   

1. Gwiazda   
2. Dziewięć miesięcy   
3. Zasłona   
4. Dom   
5. Małpka   
6. Zdjęcie  
7. Matka   
8. Cicho  
9. Wytrzymam   
10. Pani od korektywy   
11. Zielony flamaster   
12. Babcia   
13. Niebo   
14. Tata